Tuzemský factoring

Tuzemský factoring je vhodný pro obchodní nebo výrobní společnosti, které podnikají v oblasti výroby, prodeje zboží či služeb a jsou v obchodním vztahu s odběrateli na území České nebo Slovenské republiky. Tato služba představuje efektivní financování založené na odkupu tuzemských krátkodobých obchodních pohledávek a zahrnuje financování pohledávek před jejich splatností, jejich správu a inkaso včetně standardního vymáhání. Tuzemský factoring nabízíme v regresním nebo bezregresním režimu. V případě bezregresní formy tuzemského factoringu je služba rozšířena o zajištění pohledávek proti platební nevůli nebo neschopnosti odběratele až do 85 % jejich celkové hodnoty.

 

Regresní factoring

Jak to funguje?

Klient naší společnosti postoupí pohledávku vůči svému odběrateli a my mu bezprostředně poté uhradíme část kupní ceny pohledávky, obvykle ve výši 80 % její nominální hodnoty. Poté, co odběratel uhradí pohledávku na náš účet, zasíláme klientovi doplatek do 100 % její nominální hodnoty. Pokud odběratel neuhradí pohledávku do konce regresní lhůty (obvykle 30 dnů po splatnosti), vrací klient (dodavatel) naší společnosti  poskytnuté předfinancování.

 

Schéma regresního factoringu

Pokud vás nabídka zaujala, kontaktujte přímo našeho obchodního zástupce. V případě, že si nejste jisti, zda je factoring vhodným řešením vašeho financování, vyplňte factoringový test.

 

 

zavřít